مشکل مصرف بالای CPU گوگل کروم در لینوکس
گاهی اوقات پیش میاد که توی لینوکس زمانی که گوگل کروم و یا کرومیوم رو باز می‌کنید مصرف پردازنده‌تون به شدت بالا میره و بدتر از اون اینکه حتی وقتی گوگل کروم  رو می‌بندید هم وضعیت CPU به همون شکل میمونه.

در این هنگام اگر به پروسس‌های توی System Monitor نگاه کنید می‌بینید که برنامه‌ای به اسم gnome-keyring-daemon در حال اجرا هست که به شدت داره روی سی پی یو تون فشار وارد می‌کنه.

بعد از اینکه این برنامه رو Kill کنید می‌بینید که وضعیت پردازنده‌تون به حالت عادی بر‌می‌گرده.

خب حالا چیکار کنیم که اصلا این اتفاق نیفته؟

راستش من راه حلی برای کرومیوم پیدا نکردم ولی برای حل این مشکل توی گوگل کروم کافیه که اول دستور زیر رو توی ترمینال (در این مثال ترمینال اوبونتو) وارد کنید:

کد:
sudo gedit /usr/bin/google-chrome

یا اگر فایل بالا موجود نبود این دستور رو بزنید:

کد:
sudo gedit /usr/bin/google-chrome-stable

حالا توی فایلی که باز شده کافیه که این قطعه کد رو پیدا کنید:

کد:
if [[ -n "$CHROME_USER_DATA_DIR" ]]; then
 # Note: exec -a below is a bashism.
 exec -a "$0" "$HERE/chrome"  \
   --user-data-dir="$CHROME_USER_DATA_DIR" "$@"
else
 exec -a "$0" "$HERE/chrome" "$@"
fi

و به این کد تغییرش بدید:

کد:
if [[ -n "$CHROME_USER_DATA_DIR" ]]; then
 # Note: exec -a below is a bashism.
   --user-data-dir="$CHROME_USER_DATA_DIR"  \
   --password-store=basic "$@"
else
   --password-store=basic "$@"
fi

بعد از انجام این کار فایل رو ذخیره کنید. با بستن پروژه سنگین مذکور و راه اندازی مجدد گوگل کروم می‌بینید که Google Chrome بدون هیچ سنگینی خاصی کار می‌کنه.

توجه کنید که اگر گوگل کروم‌تون رو آپدیت کنید دوباره مجبورید که کل مراحل بالا رو از اول انجام بدید.
به منظور قدردانی از ارسال‌های مفید فقط از دکمه «تشکر» استفاده نمایید.
تاثیر افزونه Alexa بر روی آمار سایت | طراحی سایت در گیلان | خرید شماره ارسال و دریافت پیامک
پاسخ
 تشکر شده توسط Honey، hossein
من این راه حل رو از وبلاگ یک بلاگر روسی در اینجا پیدا کردم.
سؤالی اگر داشتید می‌تونید از خودش بپرسید و البته من هم بعید می‌دونم که جواب بده!  Big Grin
به منظور قدردانی از ارسال‌های مفید فقط از دکمه «تشکر» استفاده نمایید.
تاثیر افزونه Alexa بر روی آمار سایت | طراحی سایت در گیلان | خرید شماره ارسال و دریافت پیامک
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان