کپی کردن فایل های متنی بدون باز کردن آن ها
Question 
سلام دوستان Smile   
من امیرمحمد دهقانی راد هستم و میخوام بهتون آموزش کپی کردن فایل های متنی بدون باز کردنشون رو بگم  Shy  

همونطور که خودتون می دونید برای کپی کردن یه فایل متنی مجبورید اول اونو باز کنید بعد کلشونو انتخاب کنید و کپی بکنید Dodgy   ولی من راهی رو به شما پیشنهاد میکنم که با

انجام این کار با کلیک راست کردن متن مورد مورد نظر را کپی کنید Exclamation

خب بریم سر اصل مطلب ...

1. اول کلید ترکیبی Win+R رو بزنید تا پنجره run باز شود.

2.در محیط run عبارت regedit را وارد کرده و سپس enter را بزنید.

3.بعد از باز شدن پنجره ی ویرایش گر ویندوز به مسیر زیر بروید.
HKEY_CLASSES_ROOT/*/shell

4.بر روی کلید shell راست‌کلیک کرده و از منوی New بر روی Key کلیک کنید.

5.نام این کلید جدید را copytoclip قرار دهید.

6.در حالتی که copytoclip در حالت انتخاب است از قسمت سمت راست پنجره، بر روی (Default) دوبارکلیک کنید.

7.در پنجره‌ی باز شده در قسمت Value data عبارت Copy to Clipboard را وارد نمایید و بر روی OK کلیک کنید.

8.در مرحله‌ی بعد بر روی کلید copytoclip راست‌کلیک کرده و از منوی New بر روی Key کلیک کنید و نام این کلید جدید را command قرار دهید.

9.اکنون در حالتی که command در حالت انتخاب است از قسمت سمت راست پنجره، بر روی (Default) دوبارکلیک نمایید.

10.سپس در قسمت Value data عبارت زیر را وارد نموده و OK کنید:
cmd /c clip < "%1"

11.اکنون در صورتی که بر روی یک فایل متنی راست‌کلیک کنید می‌توانید با انتخاب Copy to Clipboard از منوی راست‌کلیک، محتویات فایل متنی را Copy کرده و سپس در محل دلخواه خود Paste نمایید.

این کار تست شده و کاملا عملیه توجه کنید که کاراکتر های کامند رو درست بزنید.

تا موضوع بعدی خدانگهدار
پاسخ
 تشکر شده توسط Arma